مجموعه محیا

استان بوشهر یکی از قطب های تولید خرما در کشور میباشد ولی چون در گذشته خرما به صورت خام و بدون انجام برندینگ و بسته بندی توزیع میشد لذا خرمای جنوب به درستی به مصرف کننده معرفی نشد،ولی در سالهای اخیر قدم های بزرگی در حال برداشتن است و محصولات خرمایی محیا افتخار آنرا دارد که یکی از واحدهای تولیدی مدرن و مجهز جنوب کشور باشد.

مجموعه محیا با هدف معرفی خرمای دشتستان به کشور و ایجاد اشتغال در روستا و مناطق روستایی ،در سال 1397 فعالیت خود را آغاز نمود ،البته قبل از این تاریخ ،به صورت سنتی و به صورت کارگاه خانگی فعالیت میکرد .باتوجه به برنامه ریزی انجام شده و اهداف تعیین شده،به این نتیجه رسیدیم که مجموعه ای بنیان نهیم تا در راستای پیشرفت و توسعه گام بردارد و با عنایت خداوند متعال و تلاش روز افزون ،موفق به کسب گواهینامه ISO 22000 , ISO 9001 شدیم و در سال اول اجرای طرح ،"محصولات خرمایی محیا"به عنوان واحد نمونه تولیدی شهرستان دشتستان انتخاب شد.


در ابتدا از شیوه بسته بندی سنتی و استفاده از نیروی انسانی در تمامی کارها به استفاده از ماشین آلات در بسته بندی محصولات، تغییر مسیر دادیم.

در گذشته تمامی مراحل غربالگری خرما ، جداسازی و بسته بندی خرما توسط نیروی انسانی انجام میشد ، ولی درحال حاضر تنها جداسازی خرمای با کیفیت از خرمای ضایعاتی توسط نیروی انسانی انجام میشود و دلیل آن نیز بهبود کیفیت محصول نهایی میباشد.

در روش بسته بندی نوین،از ماشین آلاتی چون دستگاه چسب کارتن،دستگاه شستشوی اتوماتیک،دستگاه خشک کن، دستگاه شیرینک پک ،دستگاه جت پرینتر و ...استفاده میکنیم.

در شیوه سنتی خرما فقط از نظر ظاهری جداسازی میشد ولی شستشو نمیشد،چون وجود رطوبت باعث خراب شدن خرما و به اصطلاح محلی باعث ترش شدن خرما میشد،در شیوه نوین، خرما پس از شستشو،توسط دستگاه خشک کن رطوبت زدایی میشود و با کیفیت بالاتر و مطلوب تری در اختیار مشتری قرار میگیرد.

مجموعه محیا علاوه بر بسته بندی کارتنی در حجم های مختلف، محصولات خود را در ظروف کریستالی و سطلهای پلاستیکی نیز عرضه مینماید که در قسمت آرشیو محصولات ما قابل مشاهده هست.

همانطور که در  قبلا گفته شد افزون بر خرمای کبکاب، خرماهای برحی ،بریم،خاصویی،شهابی،پیارم و زاهدی در محصولات خرمایی محیا بسته بندی میشود.

خرمای کبکاب ،خرمای محلی منطقه دشتستان میباشد که از کیفیت بالایی برخوردار است و ذات آن مرطوب و شیره دار و در مقایسه با خرماهای دیگر، قیمتی به مراتب مناسبتر و ارزانتر دارد و باتوجه به اهمیت قیمت و وضعیت اقتصادی موجود ،استفاده این نمونه خرما به صرفه تر میباشد.

نمونه های دیگر خرما همچون رطب مضافتی نیز توسط مجموعه قابل تهیه و توزیع هست .از ویژگی های منحصر به فرد خرمای کبکاب نسبت به رطب مضافتی، نگهداری آسان خرمای کبکاب در دمای محیط میباشد که امکان نگهداری رطب مضافتی بیش از 3 روز در دمای محیط وجود ندارد ولی خرمای کبکاب تا یکسال قابل نگهداری و استفاده میباشد. 

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

لطفا برای سفارش تماس بگیرید تا درمورد محصول به شما مشاوره بدهیم ومبلغ واریزی را به شماره کارت 6037701726521906 بانک کشاورزی به نام "ایمان آصف " واریز کنید.
برای ارسال پیام ، نظرات و پیشنهادات خود میتوانید از منوی بالای صفحه و گزینه"تماس با"ما استفاده نمایید.
07734346090